artykuł nr 1

Raport dobowy Dyżurnego Straży Miejskiej z dnia 30.12.2010r.

Ważniejsze wydarzenia z dn. 30.12. 2010 r.

W dniu 30.12.2010r. służbę na terenie miasta pełniło 35 strażników i 5 aplikantów . Zarejestrowano 33 zgłoszenia z prośbą o interwencje, które dotyczyły m.in : zakłócania porządku publicznego lub ciszy nocnej, spożywania alkoholu oraz osób nietrzeźwych (11) , osób leżących w okolicznościach zagrażających ich zdrowiu lub życiu (7), osób bezdomnych (3), kradzieży pojazdu (1), niszczenia mienia (1), zdarzeń drogowych (7), zwierząt (1) Akcji Zima (1) w sprawie nielegalnego handlu (1).

* W ciągu minionej doby operatorzy monitoringu miejskiego zanotowali 3 zdarzenia dotyczące : osób nietrzeźwych (2) oraz zakłócania porządku publicznego (1)

 
Ważniejsze wydarzenia

Minionej doby skontrolowano 66 posesji pod względem Akcji -Zima. Skontrolowano 73 miejsc przebywania osób bezdomnych . Wyniku podjętych czynności: 6 osób przekazano do ogrzewalni dla bezdomnych oraz 10 osób do Izby Wytrzeźwień OPOPA.

* Około godz. 10.55 na ul. Krakowskiej 80 w Częstochowie na terenie Ogródków Działkowych patrol Straży Miejskiej, ujawnił zwłoki mężczyzny. Jak się okazało był to 33 letni mężczyzna mieszkaniec okolicznego bloków. Na miejsce wezwano Zespół Pogotowia Ratunkowego oraz patrol z IV Komisariatu Policji W Częstochowie, którym po przybyciu na miejsce przekazano zdarzenie do dalszej realizacji.

Około godz. 17:25 w bloku na ul;.Górskiej 12/16 w Częstochowie, podjęto czynności wobec nietrzeźwego nn. mężczyzny, który jak się okazało był osobą poszukiwaną przez II Komisariat Policji w Częstochowie. Osobę dowieziono do IW OPOPA z zaznaczeniem do dyspozycji ww Komisariatu.

Ok. godz. 19:45 podczas kontroli kl. schodowej bloku Armii Krajowej 66 wyczuto woń spalenizny dobiegające z jednego z mieszkań. Drzwi mieszkania okazały się otwarte być gdzie spał 40 letni lokator. Spaleniu uległa jedynie potrawa postawiona na kuchence gazowej. Mieszkanie wywietrzono a lokatora ukarano w postępowaniu mandatowym. Z wstępnych ustaleń oraz informacji od Policji III Komisariatu wynika, że ów lokator nadużywa alkohol, sprowadza osoby tzw. z marginesu społecznego oraz ma być wyeksmitowany z ww. lokalu.


Dyżurny Straży Miejskiej